Дорогий собрате, Преосвященний єпископе Агафоне!
У цей знаменний день прийми Наші сердечні поздоровлення з прийняттям особливих дарів Всесвятого Утішителя Духа, Який зодягнув тебе в апостольське достоїнство і поставив блюстителем стада Христова, яке Він спрямовує до спасіння і вічного життя.
Своїм незбагненим Промислом Господь вів тебе до цієї миті, посилаючи мудрих вчителів і наставників, ставлячи на відповідальні послухи, щоби загартувати твою вірність і випробувати твою готовність до многотрудного ієрархічного служіння. Як монах і священнослужитель ти народився у Київському вертограді Пресвятої Богородиці, зростаючи біля нетлінних мощей преподобних Печерських, а також за прикладом тих, хто і в наші дні возжадав іти їхніми стопами. І нині Господь покликав тебе трудитися у винограднику Своєї Церкви, щоби право правити слово Його істини і своєчасно приносити плоди своєї праці, уособлені в душах благочестивих людей, врятованих для Царства Небесного (див. Мф. 21:33-41).
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, тобі визначено бути єпископом Коктебельським, вікарієм Феодосійської єпархії. Приймаючи це благословення Священноначалля, будь непохитною підтримкою і ревним помічником правлячому архієрею — Високопреосвященнішому Платону, митрополиту Феодосійському і Керченському. Довірся йому, як своєму отцю, і на новому послусі будь добрим соратником в його архіпастирських трудах.
Уся повнота церковна молилася сьогодні перед престолом Божим, щоби дією Божественної благодаті ти став «путівником сліпих, вихователем немудрих, напоумлювачем непокірних і дерзновенних, учителем немовлят у істинному пізнанні, світильником у світі, право правлячим ввірені душі до спасіння» (молитва друга на Архієрейській хіротонії). Подібно до апостолів, ти отримав від Господа нашого Іісуса Христа благодать в’язати і розрішати, а також ключ розуміння таїн Небесних. За словами преподобного Симеона Нового Богослова, «ця благодать відкриває замкнений і затьмарений розум наш та подає йому справжнє знання і пізнання божественної просвіти». То ж користуючись цим даром і зігріваючи його у собі (див. 2 Тим. 1:6), словом своєї проповіді, батьківською настановою і теплою молитвою розв’язуй окови гріха та звільняй людей від влади диявола, відкриваючи їм шлях до втраченого раю.
Як єпископ, ти маєш служіння нагляду і управління громадами церковними. І підходячи до виконання архіпастирського жеребу, прийми цей жезл як символ твого достоїнства. Спираючись на нього, ступай твердо на визначене тобі апостольське поприще і пам’ятай, що тим, які люблять Бога … усе сприяє для блага (Рим. 8:28).
А тепер зійди на цю кафедру і від повноти низпосланих тобі дарів подай святительське благословення народу Божому, який в стінах цієї Святої Лаври підносив разом з нами молитви про дарування тобі непорочного архієрейства і розділив радість твоєї особистої П’ятидесятниці.
+ОНУФРІЙ,
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
28 серпня 2021 року,
м. Київ